– Jak przebiega proces projektowania LOGO?
Na początku konieczny jest brief, który sam przygotujesz. Lista marzeń, wytycznych, proponowanych kolorów lub/i spis inspiracji. MILUBO musi wiedzieć, co Ci się podoba i jakiego efektu oczekujesz. Jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań – również o tym poinformuj. Otrzymasz wtedy porcję kreatywności o której nawet nie śniłeś! Czas trwania projektowania logo to 3-5 dni roboczych. W pierwszym etapie otrzymujesz trzy różne propozycje, z których możesz wybrać jedną lub poprosić o korektę, według swoich pragnień. W kolejnym kroku dostajesz ponownie trzy warianty wybranego przez Ciebie logo z naniesionymi poprawkami. Po wyborze ostatecznej wersji – otrzymujesz pliki wektorowe o rozszerzeniach .ai, .eps oraz .pdf, a także pliki rastrowe z tłem (białe, czarne) oraz bez tła, w tym znaki wodne (biel i czerń).

– Czy możliwe jest uzyskanie faktury?

Tak.

– Co jeśli mieszkam na drugim końcu świata?

Milubo pracuje z większością firm zdalnie! Nie ważne gdzie mieszkasz, w dobie dzisiejszych czasów dysponujemy telefonami, pocztą elektroniczną lub videorozmowami (np. Skype, Messenger, etc.). Jeśli współpraca nie dotyczy projektów architektonicznych – nie ma przeszkód, aby kontaktować się drogą internetową. Jeżeli natomiast potrzebna jest wizja lokalna pod projekt – przyjedziemy na miejsce po wcześniejszym ustaleniu korzystnych warunków współpracy!

– Jak wygląda proces projektowania architektonicznego z MILUBO?

Najważniejsze jest, abyśmy ustalili, czego projekt ma dotyczyć i jakie są Twoje marzenia. Następnie spotykamy się i omawiamy dalsze kroki projektowe, począwszy od ustalenia koncepcji, załatwienia wszelkich spraw urzędowych, terminów rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów projektowych oraz rozliczeń.

– Czy możliwa jest współpraca na zasadzie abonamentu?

Oczywiście! Jeśli masz firmę i planujesz z MILUBO stałą współpracę zawierającą miesięczny pakiet usług graficznych – spytaj o możliwość stałych kwot abonamentowych w zależności od stopnia skomplikowania projektów wysyłając wiadomość na adres kontakt@milubo.pl

– Czy MILUBO uwzględnia współpracę tfp?

Pewnie, że tak! Najważniejsze jest jednak, aby przedstawić sobie wzajemne korzyści płynące z takiej współpracy. MILUBO chętnie pomoże w budowaniu portfolio fotograficznego początkującym modelom i modelkom, które wyraźnie wykazują potencjał w branży! Nie bój się, napisz!

– Czy trzeba mieć firmę, aby podjąć współpracę z MILUBO?

Nie trzeba, ale dobrze, jeśli tak jest. Współpraca z firmami jest o wiele przyjemniejsza dla obu stron. MILUBO obsługuje również klientów indywidualnych!

– Czy istnieją pakiety usług?
Tak, głównie w działach związanych z grafiką i fotografią. Możesz wysłać indywidualne zapytanie o wycenę tego, czego w danej chwili potrzebujesz. Zasada „im więcej tym taniej” nieustannie obowiązuje!

– Jak długo trwa proces projektowania identyfikacji wizualnej?
W zależności od ilości składowych projektu. Jeśli jest to sam logotyp, czas realizacji to 3-5 dni roboczych. Jeśli interesuje Cię cała księga znaku – jest to czas od 7-10 dni. Gdy potrzebujesz również strony internetowej – czas projektownia wydłuża się o kolejne 7-10 dni roboczych.
– Co to jest Digital Art?
To nowoczesna sztuka – sztuka cyfrowa. MILUBO wykonuje portrety i ilustracje w tej technice. Są to obrazy malowane odręcznie tzw. Grip Pen-em na profesjonalnym tablecie graficznym firmy WACOM. Ilustracje tworzone są w programie graficznym (Adobe Photoshop CC).

– Jak powinien wyglądać dobry brief?
Najlepiej sporządzić brief na zasadzie konspektu. Powinien zawierać wypunktowane wytyczne, marzenia dotyczące projektu – kolorystyki, technik, inspiracje, itp. Mile widziana jest krótka notka odnośnie firmy dla której wykonywany będzie projekt (w przypadku np. identyfikacji wizualnej). Od Ciebie zależy ile informacji jesteś w stanie przekazać na początku drogi projektowania, im lepiej sprecyzujesz swoje marzenia, tym szybciej i trafniej MILUBO zrealizuje Twoje zlecenie!

– Jakie informacje powinienem przygotować przed rozpoczęciem projektowania strony internetowej?
Przede wszystkim tematykę i materiały brandowe (o ile nie są one projektowane przez MILUBO). Ponadto podział na działy, które ma zawierać strona oraz informacje/zdjęcia które w tych zakładkach mają się zawierać; dane kontaktowe; inne treści w zależności od branży (np. w przypadku budowania portfolio – zdjęcia lub projekty, w przypadku oferty firmowej – dane potrzebne do przedstawienia tej oferty, itp.).

– Czy możliwa jest współpraca przy projektach crowdfundingowych?
Oczywiście, że tak! MILUBO chętnie zaangażuje się w kampanie!

– Czy jest możliwa współpraca międzynarodowa?
Tak!

– W jakie rejony MILUBO jest w stanie dojechać aby spotkać się z klientem?
Nie ma problemu, aby spotkać się w każdym miejscu na terenie Polski, po wcześniejszym ustaleniu terminów i celu spotkania. Spytaj o spotkania wkraczające poza granice Polski drogą mailową: kontakt@milubo.pl

– Co z przeniesieniem autorskich praw majątkowych?
Napisz do MILUBO w celu uzyskania dokumentu o przekazaniu autorskich praw majątkowych do projektu. Tyczy się to projektów brandowych – lub w wyjątkowych przypadkach innych projektów, które tego wymagają.

– Czy możliwe są sesje zdjęciowe w studio?
Oczywiście, że tak! MILUBO nie posiada własnego studia do zdjęć, ale dysponuje możliwością wynajęcia.

– Czy możliwe są sesje okolicznościowe?
Tak.